باز کردن حساب اسکریل

اسکریل چیست؟ چه خدماتی ارائه می دهد؟ و چه مزایا و معایبی نسبت به رقبای خود در این بازار دارد؟ اسکریل یکی دیگر از شرکت های چند ملیتی است که به مشتریان خود خدمات مالی از جمله خرید آنلاین، انتقال وجه بین حساب های بانکی مختلف، خرید و فروش ارز مجازی و… ارائه می دهد. اما اسکریل تفاوت های مهمی با سرویس های مشابهی چون پی پال دارد و همین تفاوت ها باعث شده که علی رغم سابقه کمتر، جای خود را باز کند. در ادامه این مقاله به معرفی کامل سرویس انتقال پول اسکریل، تاریخچه آن، مزایا و معایبش و همچنین نحوه ساخت اکانت و استفاده از اسکریل می پردازیم.

اسکریل چیست؟ تاریخچه اسکریل

اسکریل در ابتدا در سال 2001 و با نام moneybookers تاسیس شد. مانی بوکرز یک کیف پول الکترونیک بود که امکان اتصال به حساب های بانکی دارنده کیف پول را داشت و علاوه بر بانک به حساب هایی مانند ویزا کارت هم متصل می شد. مانی بوکرز ابتدا در ایرلند تاسیس شد و از طریق دفتر لندن در اتحادیه اروپا فعالیت می کرد. بعد از مدتی دفتر بریتانیا تاسیس شد و در سال 2013 به اسکریل تغییر نام داد.

دفتر بریتانیا مسئولیت فعالیت های اسکریل در سطح جهان را بر عهده گرفت و دفتر ایرلند همچنان مسئول فعالیت در اتحادیه اروپا باقی ماند. در همین سال ابر شرکت Paysafe اقدام به خرید اسکریل کرد و آن را به دیگر شرکت های زیر مجموعه خود مانند Neteller و Paysafecash افزود. در اهمیت و تاثیرگذاری اسکریل همین بس که در زمان فروش و پس از 12 سال فعالیت ارزش آن برای فروش به 1.1 میلیارد دلار رسیده بود و درآمدش در سال 2019 به بیش از 300 میلیون دلار رسید.

اسکریل چیست

خدمات اسکریل

در ابتدا و پس از پاسخ به پرسش اسکریل چیست، اسکریل مانند دیگر شرکت های خدمات مالی به نظر می رسد و خدمات پایه مانند انتقال وجه، خرید با کارت فیزیکی، برداشت پول از ATM و خریدهای آنلاین را ارائه می دهد. اما وقتی کمی بیشتر با اسکریل آشنا شویم خواهیم دید که این شرکت خدمات جالب دیگری هم برای مشتریان در نظر گرفته تا بتواند در مقابل غول های چون پی پال باقی بماند و حتی بخشی از بازار آن ها را هم در اختیار خود بگیرد.

برای مثال اسکریل را می توان اولین کیف پول الکترونیک معتبر در سطح جهان دانست که قابلیت ذخیره و خرید و فروش ارزهای مجازی را هم به مشتریان خود ارائه داد. یکی دیگر از خدمات جذاب اسکریل مدل بازاریابی آن است که در زمان خود و حتی هم اکنون افراد زیادی را به خود جذب کرده است. برای مثال شما می توانید 10 فرد را به استفاده از اسکریل دعوت کنید و تا 1 سال از پرداخت کارمزد در مبادلات مالی میان خود و فرد دعوت شده معاف باشید.

اسکریل چیست

مزایا و معایب اسکریل

همچون همیشه برای اینکه به خوبی و به طور کامل به پرسش اسکریل چیست شما پاسخ دهیم، باید علاوه بر تاریخچه اسکریل و خدمات آن، مزایا و معایبش را نیز ذکر کنیم. بگذارید ابتدا از معایب اسکریل شروع کنیم. اولین عیب اسکریل در واقع عیب خودش نیست و عیبی است که تنها برای ایرانیان وجود دارد، عدم امکان استفاده به علت تحریم های مالی علیه ایران. البته طبق معمول این اشکال با کمک شرکت های واسط که در ازای کارمزد برای شما حساب اسکریل افتتاح می کنند تا حدی قابل برطرف کردن است. اما به جز این مسئله کار با اسکریل معایب دیگری از جمله موارد زیر دارد:

معایب سرویس انتقال پول اسکریل:

  • کارمزد بالا در انتقال وجه بین دو حساب (حساب بانکی نه حساب اسکریل)
  • وقت گیر بودن انتقال های ارزی بین المللی
  • تمرکز بیشتر خدمات در اتحادیه اروپا

اما این معایب اسکریل با مزایای متعدد آن قابل مقایسه نیست و به همین دلیل است که توانسته بخش قابل توجهی از بازار را در اختیار خود بگیرد. از جمله مهم ترین مزایای اسکریل می توان به موارد زیر اشاره کرد:

مزایای سرویس انتقال پول اسکریل:

  • امکان استفاده در بیش از 120 کشور
  • قابلیت خرید آنلاین از اکثر سایت های معتبر، خرید فیزیکی با کارت اسکریل و برداشت پول از باجه های بانکی
  • طرح های تشویقی متعدد که موجب پایین بودن کارمزدها می شود
  • سرعت و امنیت بالا در کشورهای عضو اتحادیه اروپا
  • پوشش اکثر ارزهای رایج جهان مانند دلار، یورو، پوند و…
  • پوشش ارزهای مجازی معتبر مانند بیت کوین، بیت کش، اتریوم و…

افتتاح حساب اسکریل

نحوه افتتاح حساب در اسکریل را می توان جزو مزایای آن به حساب آورد. البته اگر در ایران نیستید و از IP ایران استفاده نمی کنید. در این صورت برای افتتاح حساب اسکریل باید به وب سایت آن وارد شوید و اطلاعات شناسایی خود را وارد کرده و ایمیل خود را تایید کنید. هم اکنون افتتاح حساب در اسکریل رایگان است و برای این کار نیاز ندارید که از پیش، ویزاکارت، مسترکارت یا دیگر حساب های بانکی را داشته باشید. اما برای استفاده و شارژ حساب اسکریل خود نیاز دارید تا آن را به حساب یا حساب های بانکی و شماره کارت های خود متصل کنید. تمام این کارها به سادگی در وب سایت اسکریل قابل انجام است و در صورت معتبر بودن اطلاعات نیازی به ثبت حضوری آن ها ندارید.

اما اگر در ایران هستید و پاسپورت کشور دیگری را ندارید نیاز دارید برای افتتاح حساب اسکریل به یکی از شرکت های واسط متوصل شوید تا در ازای پرداخت پول برای شما از خارج از ایران حساب اسکریل افتتاح کنند. بعد از افتتاح حساب این امکان را دارید که انتقال ارز با اسکریل را انجام دهید و از دیگر خدمات آن بهره مند شوید.

کلام آخر، آیا باید اقدام به افتتاح حساب اسکریل کنیم؟

در دنیای مالی و نقل و انتقالات ارزی، امکان رقابت و انجام امور در زمان کم و همراه امنیت بالا بدون استفاده از سرویس هایی چون پی پال، وب مانی، اسکریل، ترانسفروایز و… وجود ندارد. اما اینکه چرا باید اسکریل داشته باشیم نکته قابل توجه و پر اهمیتی است. اسکریل سرویسی بسیار کاربردی است و به کم ترین زحمت برای استفاده از خدماتش نیاز است. طرح های تشویقی متعدد آن موجب وسوسه کاربران می شود تا خریدهای خود را با استفاده از اسکریل انجام دهند و از امکان انتقال ارز به شکل رایگان استفاده کنند.

با این همه برای کاربران ایرانی این جذابیت ها رنگ می بازد. چرا که در ایران نه تنها سرعت اسکریل به خاطر شرکت های واسط پایین می آید که کارمزدهای این شرکت ها از کارمزدهای عادی اسکریل فراتر می رود. اما اگر در ایران نباشید، یک کارت یگانه برای خرید حضوری و مجازی و برداشت پول و حضور در بازار ارز مجازی و… می خواهید و سرعت و امنیت و اعتبار برای شما اهمیت دارد. در این صورت اسکریل انتخاب بسیار خوبی است. به خصوص اگر در اروپا باشید، می توان گفت که اسکریل نسبت به رقبا ارجحیت بیشتری هم دارد.

در مقالات گذشته به سوال های پر تکرار شما از جمله پی پال چیست؟ ویزا کارت چیست؟ وب مانی چیست؟ پاسخ دادیم. در این مقاله نیز به خوبی به سوال اسکریل چیست، پاسخ دادیم و از تاریخچه آن، خدماتش، مزایا و معایبش سخن گفتیم. به زودی در مقالات دیگر از روش های دیگر انتقال پول نیز به تفصیل می گوییم. کافی ست با ما همراه باشید تا بتوانید بهترین روش مناسب خودتان برای نقل و انتقالات مالی را پیدا کنید. برای اینکه با خدمات ارزی ما نیز آشنا شوید صفحه خدمات صرافی کیان انگلستان را مطالعه کنید و با ما در تماس باشید.

شماره تماس واتسپ

برای دریافت قیمت روز ارز و هر گونه سوال دیگر، با ما در واتسپ در ارتباط باشید.