خرید پوند انگلیس

نوعی از حضور در بازار ارز ایجاب می‌کند که شما به صورت روزانه و حتی ساعتی قیمت پوند و دیگر ارزها را بررسی کنید تا بتوانید تصمیم درستی در جهت خرید و فروش و ارزها بگیرید. این نوع معاملات بر روی سودرسانی کوتاه مدت تمرکز دارد. اما در بازار ارز می‌توان به صورت بلند مدت هم حضور داشت. در واقع شما روی برخی ارزها سرمایه گذاری بلند مدت کرده یا همان پس انداز می‌کنید. حال سوال این است که در سال جدید باید بیشتر روی خرید پوند انگلیس متمرکز بود یا فروش پوند؟ در واقع این ارز مهم که قبلا به طور کامل معرفی شد محلی امن و مناسب برای پس انداز است یا خیر؟ در این مقاله 5 دلیل مهم برای خرید پوند انگلیس در سال 1401 را برای شما شرح می‌دهیم.

دلایلی برای خرید پوند انگلیس

تولید ناخالص رو به افزایش انگلیس

تولید ناخالص انگلیس از سال 2000 به طور عمومی همواره مثبت بوده است. تنها در سال‌های 2001، 2009 و 2017 یک کاهش مقطعی در روند رشد تولید ثروت انگلیس پدید آمده آمده است. اما به طور کلی ثروت زایی طی 22 سال گذشته از 1.662 تریلیون دلار آغاز شده و هم اکنون به 2.707 تریلیون دلار رسیده است. این رشد پیوسته‌ی بیش از 1000 میلیارد دلاری نشان دهنده‌ی این است که بازار پوند روز به روز بزرگ‌تر شده و امکان رشد و حرکت بیشتر به خریداران پوند می‌دهد.

سیاست‌های با ثبات جهانی

آخرین بحران مالی جهان به واسطه‌ی رفتار بانک‌های آمریکایی در سال 2006 رخ داد. حمله‌ی آمریکا و متحدان آمریکا به عراق موجب شد که تاثیر این بحران دوچندان شود و به صورت روانی هم اروپا را درگیر کند. انگلیس که مهم‌ترین متحد آمریکا در حمله به عراق بود، نسبت به دیگر کشورهای اروپایی شوک بزرگ‌تری را تجربه کرد. هرچند که قبل از بسیاری از آن‌ها بر این بحران غلبه کرد.

گذشته از این اتفاق، انگلیس از 1945 و با پایان جنگ دوم جهانی چنین اشتباهی را مرتکب نشد. این سیاست خارجی انگلیس که نوعی ثبات را نشان می‌دهد موجب می‌شود که پوند نوعی مصونیت در برابر اتفاقات بزرگ پیدا کند. برای همین هم برخلاف دلار که به طور مداوم تحت تاثیر ماجراجویی‌های برخی سیاست مداران آمریکا دچار نوسان می‌شود، پوند از آرامش نسبی برخوردار است. آرامشی که از یورو هم بیشتر بوده. چرا که بر خلاف پوند که تنها انگلیس متولی آن است، یورو متولیان متعدد با سیاست‌های متفاوتی دارد. پس حداقل می‌توان گفت، پوند ثبات بیشتری در بین سه ارز غربی دلار، یورو و پوند دارا می‌باشد و جهت پس انداز امنیت بیشتری دارد. بنابراین خرید پوند انگلیس نسبت به خرید دلار و خرید یورو نیز امنیت بالاتری دارد.

خرید یورو

خرید پوند

خروج انگلیس از اتحادیه اروپا

قطعا خروج انگلیس از اتحادیه اروپا یک اشتباه بزرگ در بلندمدت بود و شاید چند دهه طول بکشد تا نتایج خسارت بار آن مشخص شود. اما در بازه‌های کمتر از یک دهه اقتصاد انگلیس باید این خروج را از جهات گوناگون جبران کند. لذا نیاز دارد تا در دوران نسبتا کوتاه پیش رو رشد اقتصادی زیادی در صنعت، تجارت، کشاورزی و تکنولوژی داشته باشد. به خاطر همین عاقلانه است که با خرید پوند انگلیس، جایی در این رشد اقتصادی برای خود پیدا کنیم.

کشورهای عضو اتحادیه اروپا

برگزیت

ورود به بازار تکنولوژی

قرن 19 به طور کلی انگلیس را به عنوان پیشگام تکنولوژی در جهان معرفی کرد. قرن 20 اما دوران افول آهسته‌ی انگلیس و برآمدن قطبی مانند کالیفرنیا بود. با این حال گویا انگلیس دوباره تلاش می‌کند که جایگاه خود را در این حوزه بهبود ببخشد. حضور گسترده‌ی کمپانی‌های انگلیسی در حوزه‌ی تکنولوژی و به خصوص فیلم سازی و تجارت الکترونیک نشان دهنده‌ی دورخیز سرمایه داران انگلیسی برای تسخیر بخشی از این بازار بی انتها است. وقتی قرار است که کشوری وارد چنین حوزه‌ی عظیمی شود، کم‌ترین انتظار بیشتر شدن اهمیت ارز رایج آن کشور است. برای همین هم خرید پوند انگلیس این امکان را به شما می‌دهد که در صورت نیاز خودتان هم همراه دیگر سرمایه داران انگلیس وارد این بازار شوید یا حداقل ارزی را نگهداری کنید که اطمینان بالایی در افزایش ارزش آن وجود دارد.

گردشگری رو به رشد انگلیس

حوزه‌ی مهم و بی انتهایی در اقتصاد وجود دارد که هیچ گاه سودهای آن به پایان نمی‌رسد، گردشگری. کشورهایی که از حداقل عقل سلیم برخوردار هستند تلاش می‌کنند با گسترش این حوزه درآمد ارزی خود را روز به روز بیشتر کنند. سال 2012 و با برگزاری المپیک لندن، انگلیس آخرین تلاش عظیم خود برای جذب گردشگر را انجام داد. تلاشی که هنوز هم سودهای بزرگ آن به بریتانیا می‌رسد. اما این پایان کار نبود. در سال‌های پیش رو هم انگلیس به دنبال میزبانی برخی رخدادهای بزرگ جهان بوده است، از جمله تلاش برای میزبانی جام جهانی فوتبال 2026 و 2030. تلاش‌های انگلیس در این حوزه پایان ندارد و پتانسیل بالایی هم در این حوزه دارد. موفقیت در گرفتن میزبانی یک رویداد بزرگ می‌تواند حداقل یک دهه گردشگری را متحول کند و انگلیس به دنبال بیمه کردن این صنعت برای یک بار دیگر است. پس با خرید پوند انگلیس، بگذارید این سودرسانی شامل حال شما هم بشود.

المپیک لندن

المپیک 2012

در این مقاله پنج دلیل برای ثبات ارزش پوند را شرح دادیم. مجموع این دلایل به علاوه‌ی کاهش روزافزون ارزش ریال باعث می‌شود به این نتیجه برسیم که برای حفظ ارزش پولمان بهتر است آن را به ارز باثبات تری تبدیل کنیم. در واقع خرید پوند انگلیس می‌تواند یکی از راه‌های حفظ دارایی‌های ما در ایران باشد. صرافی کیان انگلستان می‌تواند شما را در این راه یاری کند. اگر برای خرید پوند، فروش پوند، ترانسفر پوند و حواله پوند سوالی داشتید، کارشناسان مالی ما همیشه در خدمت شما هستند. کافی ست با ما تماس بگیرید.

شماره تماس واتسپ

برای دریافت قیمت روز ارز و هر گونه سوال دیگر، با ما در واتسپ در ارتباط باشید.