انگلستان یکی از مهم‌ترین کشورهای حال حاضر جهان از نظر سیاسی و اقتصادی است. البته مانند چین یک اقتصاد نوظهور یا مانند ژاپن یک پدیده‌ی قرن بیستمی در اقتصاد نیست، بلکه از زمان انقلاب صنعتی تا امروز نفوذ سیاسی و اقتصادی انگلیس بیشتر شده و هنوز هم جایگاه خود را در میان مهم‌ترین کشورهای جهان حفظ کرده است. برای همین است که می‌توان گفت سرمایه گذاری در انگلستان به احتمال بالا باخت نداشته و تضمین کننده‌ی آینده‌ی شما است. در این مقاله ابتدا چرایی سرمایه گذاری در انگلستان و سپس مرسوم‌ترین و سودآورترین راه‌ها را بررسی خواهیم کرد تا راهنمای شما در این راه پرسود باشیم. (مقاله مرتبط: بهترین کشورها برای سرمایه گذاری در اروپا)

چرا سرمایه گذاری در انگلستان؟

انگلستان نه تنها طولانی‌ترین دوران توسعه‌ی اقتصادی در جهان را به خود اختصاص داده است، که هم اکنون هم جایگاه قابل ستایشی در اقتصاد جهانی دارد. تولید ناخالص ملی انگلیس 2.638 تریلیون دلار سالانه در رتبه‌ی ششم جهان است. این در حالی است که جمعیت انگلیس در میان 6 کشور اول از همه پایین‌تر است. در عین حال انگلیس 26مین کشور از نظر تولید ناخالص به ازای هر فرد است که با فاکتور گرفتن امیرنشین‌های عربی و کشورهای اسکاندیناوی جایگاه بسیار خوبی است. در شاخص رفاه لگاتوم انگلیس رتبه 11ام جهان را دارد و در توسعه انسانی رتبه 14ام. بهترین دانشگاه‌های جهان در آمریکا هستند اما با فاصله‌ی کمی از آمریکا انگلیس در جایگاه دوم قرار دارد. تورم 2 درصدی، رشد سالانه‌ی درآمد کشور و امنیت بالای سیاسی دیگر نکات مثبت انگلیس هستند که باید مورد توجه قرار گیرند. همه‌ی این‌ها به ما می‌گویند که انگلیس جایی مناسب برای سرمایه گذاری است و می‌توان با اطمینان خاطر وارد بازار آن شده و به سودهای متوسط و بزرگ رسید.

انواع روش‌های سرمایه گذاری در انگلستان

شاید این سوال برای شما پیش بیاید که بهترین و رایج‌ترین روش‌های سرمایه گذاری در انگلستان کدام‌ها هستند؟ برای پاسخ به این سوال، بهتر است روش‌های مختلف سرمایه گذاری و مزایا و معایب هر روش را بررسی کنیم. قطعا با توجه به شرایط مختلفی که هر فرد خواهد داشت و خواسته‌ها یا نیازهایی که از نتیجه‌ی سرمایه گذاری مد نظر دارد، هر کدام از روش‌هایی که در زیر ذکر می‌شود می‌تواند برای گروه خاصی بهتر یا بدتر باشد.

سرمایه گذاری در املاک

انگلیس جذابیت‌های متعددی دارد و داشتن ملک در آن می‌تواند امتیاز بزرگی باشد. با سرمایه گذاری در انگلستان نه تنها این امکان برای شما به وجود می‌آید که به این کشور مهاجرت کنید (هر چند از طریق خرید ملک چندان راه آسانی نیست)، بلکه می‌توانید با خرید و فروش و ساخت و ساز یا اجاره دادن خانه به سودهای بزرگی دست پیدا کنید. علت این امر آن است که خانه در انگلستان طلاست و هرگز رکودی در این بخش اتفاق نمی‌افتد. لذا شما می‌توانید با سرمایه گذاری در حوزه‌ی املاک و خرید خانه در انگلستان علاوه بر حفاظت از سرمایه‌ی خود به سود برسید و آینده‌ی خودتان را تامین کنید.

خرید خانه

سرمایه گذاری در حوزه‌ی علم

همان طور که گفته شد انگلیس رتبه‌ی دوم بلافصل علم در جهان را در اختیار دارد و نام دانشگاه های انگلستان را کمتر کسی نشنیده است. نام‌های بزرگی چون دانشگاه آکسفورد و دانشگاه کمبریج تصمین کننده‌ی رشد علمی در انگلیس هستند. این جایگاه والای علمی در عین حال تضمین کننده‌ی سودآوری در علم است. شرکت‌های تولید کننده‌ی دانش بنیان در انگلیس بسیار متنوع و متعدد هستند. یک نمونه‌ی نام آشنا برای ما شرکت آسترازنکا است که در بحران کرونا با تولید واکسن نقش پررنگی در کنترل بیماری داشت. البته این مسئله از این وجه جالب توجه است که همین شرکت از طریق تولیدات واکسن کرونا بسیار بر ارزشش افزوده شد و سودهای بزرگی به سهام دارانش رسید. شرکت‌های مشابه در انگلستان به وفور یافت می‌شوند. این شرکت‌ها از طریق فارغ التحصیلان دانشگاه‌های انگلیس کار می‌کنند و از آن جایی که این فارغ التحصیلان افرادی باهوش و کارآمد هستند، شرکت‌ها عموما موفق و سودآور ظاهر می‌شوند. شرکت‌های دارویی، صنعتی، الکترونیکی و ارتباطی مهم‌ترین شرکت‌های حال حاضر انگلیس هستند و اگر یکی از سهام داران این شرکت‌ها شوید، شما هم سودهای بزرگی خواهید کرد.

دانشگاه شاه

باشگاه‌های ورزشی

ورزش و به خصوص فوتبال در انگلیس اهمیت بسیار زیادی دارد. نه فقط از این جهت که خود ورزش اهمیت دارد، بلکه از جهت جایگاهی که در اقتصاد انگلیس ایفا می‌کنند. تمام باشگاه‌های لیگ برتر انگلیس در دو دهه‌ی گذشته تراز مالی مثبت داشته‌اند، یعنی سودآور بوده‌اند. تفاوتی ندارد که سهام دار آخرین تیم جدول که به دسته‌ی پایین‌تر سقوط می‌کند باشید یا بخشی از سهام قهرمان لیگ جزیره را خریداری کرده باشید. شما سود خواهید کرد، هرچند درصد سود شما طبیعتا متفاوت خواهد بود. سرمایه گذاری در باشگاه‌های فوتبال جزیره به یک اتفاق رایج در بین سرمایه داران جهان بدل شده است. تعداد تیم‌های مطرح و بزرگ انگلیس از هر کشور دیگری بیشتر است و سودآوری آن‌ها تصمین شده است. این باشگاه‌ها تنها در میان انگلیسی‌ها هوادار ندارند و در سطح اروپا و جهان تماشاچیان زیادی را به خود جذب می‌کنند. فروش بلیط، لباس، اکسسوری، حق پخش تلوزیونی و بازیکنان هر روز این باشگاه‌ها و مالکان آن را پولدارتر می‌کند و شما هم می‌توانید یکی از افرادی باشید که با سرمایه گذاری در انگلستان و در بخش ورزشی سود زیادی به دست می‌آورید.

بازار انرژی

در میان 5 شرکت بزرگ انرژی جهان، 2 شرکت Shell و BP در انگلستان هستند. این شرکت‌ها اگرچه سر و صدای زیادی ندارند و مانند شرکت‌های نوین تکنولوژی شناخته شده نیستند، بی نهایت بزرگ، سودآور و پایدار هستند. در سال‌های اخیر ما شاهد سقوط غول‌هایی چون نوکیا بودیم و دیدیم که حتی شرکتی مثل هوآوی هم با یک اشتباه ساده ممکن است متحمل ضررهای بزرگ شود. بارها دیده‌ایم که شرکت‌های بزرگ مغلوب سیاست‌های غلط کشورها شده‌اند و به کلی ورشکسته شده یا بسیار کوچک گشته‌اند. اما شرکت‌های انرژی که فعال در حوزه نفت و گاز هستند جایگاه ثابتی دارند. این شرکت‌ها نه تنها مغلوب کشورها نمی‌شوند که خط مشی خود را به آن‌ها دیکته می‌کنند و به خاطر اهمیت تولیداتشان هیچ احساس خطری نسبت به تغییرات جهانی ندارند. همان طور که گفته شد دو عدد از بزرگ‌ترین این شرکت‌ها در انگلیس هستند. چندین دهه است که به سهام داران خود سود رسانی می کنند و قصد هم ندارند که این روند کند شده یا متوقف گردد. برای همین هم هدف بسیار مناسبی برای سرمایه گذاری و سودآوری مطمئن به شما می‌باشند.

انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان

سرمایه گذاری در حوزه‌ی گردشگری

البته که انگلستان طبیعت سوئیس، جاذبه‌های تاریخی ایتالیا و فرانسه یا پدیده‌ی لاس وگاس آمریکا را ندارد، اما یکی از جذاب‌ترین مقاصد گردشگری در جهان به شما می‌آید. انگلیس تاریخی طولانی دارد که همراه خود قصرها و دیدنی‌های تاریخی متعددی برای حال حاضر به ارمغان آورده. موزه‌های متعددی دارد که حتی فرانسه و آمریکا به داشتن آن‌ها قبطه می‌خورند و تفریحاتی در آن پیدا می‌شود که منحصر به خود انگلیس هستند. در بریتانیا نه تنها می‌توان تفریحات مدرن را تجربه کرد که سنت‌های اسکاتلندی و ولزی همچنان جذاب و قابل دسترس هستند. این کشور تنها جایی است که می‌توانید از تورهای دانشگاهی‌اش و دیدن قدمت آکسفورد در عین مدرن بودنش لذت ببرید. همه‌ی این‌ها باعث شده که انگلیس به دهمین کشور توریستی جهان بدل شود و به همین علت سالانه میلیون‌ها گردشگر را به خود جذب کند. طبیعتا سرمایه گذاری در حوزه‌ی گردشگری انگلستان به معنی بهره بردن از سودی است که این گردشگران با خود به همراه می‌آورند و می‌تواند یکی از راه‌های پرسود سرمایه گذاری در انگلستان باشد.

انواع روش های سرمایه گذاری در انگلستان

در صورتی که قصد سرمایه گذاری در انگلیس را دارید می توانید مقاله: کدام شهرهای انگلیس اقتصاد شکوفاتری دارند را نیز مطالعه کنید تا اطلاعات بیشتری در این زمینه به دست آورید. به یاد داشته باشید که بعد از انتخاب روش مورد نظرتان و تصمیم گیری در مورد چگونگی سرمایه گذاری در این کشور، باید بسیار هوشیار باشید که نقل و انتقالات مالی خود را نیز به صورت کاملا قانونی به انجام رسانید. اگر مبالغ ارسالی از ایران از کانال‌های مالی درست و قانونی ارسال نگردد یا به حساب شما به دفعات زیاد پول واریز شود، ممکن است کارتان بسیار سخت و پیچیده شود. در این صورت نه تنها امکان مسدودی حساب شما از سمت بانک عامل وجود دارد بلکه ممکن است به صورت ناخواسته وارد جرائم مالی شوید. این موارد می‌تواند نتایج بسیار نگران کننده‌ای دربر داشته باشد. صرافی کیان انگلستان می‌تواند به یکباره و در سریع‌ترین زمان ممکن، پول شما را به صورت کاملا قانونی و سفید و با ارائه‌ی رسید رسمی به انگلستان منتقل کند. کافی ست با ما تماس بگیرید. تماس با صرافی کیان انگلستان

شماره تماس واتسپ

برای دریافت قیمت روز ارز و هر گونه سوال دیگر، با ما در واتسپ در ارتباط باشید.