پوند، یورو و دلار در حال حاضر نه تنها ارز که نوعی کالا به شما می روند که می توانند مانند یک کالای اساسی بر قیمت هر چیز دیگری تاثیر بگذارند. اما نفس خرید و فروش پوند جدای از قیمت پوند به تومان می تواند نوعی تجارت یا حداقل تسهیلاتی برای تجارت باشد. اما ممکن است در خرید پوند یا فروش آن متحمل ضرر شوید و برای همین باید با توجه به هدف و نوع فعالیتی که قصد انجامش را دارید دست به خرید و فروش پوند بزنید. (برای آشنایی کامل با واحد پولی پوند می توانید مقاله همه چیز در مورد پوند انگلیس را مطالعه کنید.)

سود کوتاه مدت از خرید و فروش ارزها مستلزم توجه به تحلیل های تکنیکال بازار است. اما ممکن است قصد سود طولانی مدت داشته باشید و از این رو در صدد باشید که سرمایه خود را به جای ریال با نوسانات بالا و ارزش پایین (در مورد این موضوع می توانید مقاله چرا ارزش ریال به پایداری نمی رسد؟ را مطالعه کنید) به پوند، دلار یا یورو تبدیل کنید. برای چنین منظوری 3 دلیل برای خرید پوند انگلیس و 3 دلیل برای نخریدن آن برای شما لیست کردیم تا بهتر بتوانید تصمیم بگیرید.

دلایلی برای خرید پوند:

1. پوند بخرید، چون یک ارز پایدار است

پوند بیشترین سابقه را در میان ارزهای رایج دارد که در مقاله نگاهی به پوند استرلینگ، واحد پول بریتانیا می توانید تفصیلش را بخوانید. اما توجه کنید که قدمت پوند و اینکه همچنان در لیست ارزشمندترین و پرکاربردترین ارزها است، به ما نشان می دهد که اگر سرمایه خود را به پوند تبدیل کردید ضرر نخواهید کرد و هرجا و هر زمان می توانید از آن استفاده کنید.

2. پوند بخرید، ارزشمندترین ارز رایج جهان است

ممکن است که پوند با کاهش سهم اقتصادی انگلستان با کاهش ارزش رو به رو شود، اما این مسئله مهم است که از میان 10 ارز رایج که بیش از 88 درصد از تجارت جهانی را به خود اختصاص داده اند، پوند استرلینگ ارزشمندترین آن ها است و خیلی بعید است سقوطی جدای از قیمت بقیه ارزها را به تنهایی تجربه کند.

3. پوند بخرید، در همه جا قابل استفاده است

ارزهایی که در سطح جهان رایج هستند و به عبارتی قوی ترین ارزهای جهان به ترتیب دلار آمریکا، یورو، ین ژاپن، پوند استرلینگ، دلار استرالیا و دلار کانادا هستند. اگر دلار آمریکا به عنوان قدرتمندترین اقتصاد جهان را در نظر نگرفته و یورو را یک ارز ملی ندانیم، متوجه می شویم که پوند با 6.4 درصد از تجارت جهانی چه جایگاه مهمی دارد. علاوه بر این به خاطر ماهیت سیاسی برتانیا در قرن 19 و 20 و نفوذی که از آن دوران به ارث برده است، همچنان پوند از مقبولیت در جهان برخوردار است و هر کجا که پوند استرلینگ در دست داشته باشید می توانید به خواسته خود برسید.

قیمت پوند

دلایلی برای نخریدن پوند:

1. پوند نخرید، سهم انگلستان در اقتصاد جهانی رو به کاهش

اگرچه انگلستان در رتبه پنجم تولید ناخالص ملی قرار دارد، اما باید توجه کرد که این سهم در چند دهه گذشته روند نزولی داشته و با قدرت گیری اقتصادی چین و ژاپن به رده پنجم سقوط کرده است. همچنین به نظر می رسد که به واسطه محدودیت های انگلیس از لحاظ جغرافیایی و جمعیتی رشد این کشور نسبت به قبل کاهش پیدا کند و از رقیب سنتی اش فرانسه و رقبای نوظهوری چون هند و برزیل عقب بیفتد. همه این ها می تواند تاثیری منفی بر آینده و ارزش پوند داشته باشد.

2. پوند نخرید، سیاست انگلستان پس از برگزیت مبهم است

رأی آوردن جدایی بریتانیا از اتحادیه اروپا حتی برای موافقانش هم یک شوک محسوب می شد. بلافاصله پس از این اتفاق یکی از سقوط های نسبتا بزرگ پوند را شاهد بودیم. در سال های بعد این سقوط جبران شد اما نگرانی از آینده اقتصاد انگلستان خارج از اتحادیه اروپا برطرف نشده است. برای همین هم ممکن است این جدا شدن برای اقتصاد انگلیس گران تمام شده و نهایتا ارزش پوند کاهش یابد.

3. پوند نخرید، هیچ ارزی بهتر از خود تجارت نیست

شاید پوند ارز مناسبی برای کسی باشد که صرفا قصد دارد داشته های خود را ذخیره کند، اما هیچ ذخیره ارزی سودمندتر از خود تجارت نیست و اگر به دنبال سود مالی هستید بهتر است به جای اینکه پول خود را به شکل ارز درآورده و ذخیره کنید، به تجارت با آن بپردازید.

اسکناس پوند

جمع بندی

برای سود در بازارهای مالی اول نیاز به دانش بسیار در این زمینه و سپس صبر و دقت زیاد است. عموما بازار ارزها برای سود و زیان در سطح جهان مورد توجه نیستند، به خصوص که بازارهای جذابی چون ارزهای دیجیتال به وجود آمده اند. با این همه می توانید برای اطمینان از عدم کاهش چشمگیر سرمایه خود آن را به شکل یک ارز پایدار مانند پوند در بیاورید. نکته ای که مهم است این است که افزایش و کاهش قیمت ارزها در ایران نباید مبنای خرید و فروش ارز باشد، چرا که قیمت پوند و یورو و دلار در ایران به شدت ناپایدار است و در طولانی مدت رو به نزول است. به همین سبب اگرچه ممکن است ظاهرا سود کنید اما مجموع ارزش سرمایه شما کاهش می یابد.

صرافی کیان ارائه دهنده خدمات ارزی و نقل و انتقال پول خدمات خرید و فروش پوند را به مشتریان خود ارائه می‌دهد.

صرافی کیان انگلستان به عنوان اولین صرافی الکترونیک ایرانی در اروپا در خدمت شماست و تمام حواله جات ارزی شما را با سرعت و امنیت بالا انجام خواهد داد. از جمله خدمات صرافی کیان می توان به خرید و فروش پوند بدون کارمزد و با قیمت ویژه اشاره کرد که می توانید این نرخ ها را هر روزه در قسمت نرخ روز ارز مشاهده کنید. سرعت بالا در نقل و انتقال مالی و واریز پول شما در کمترین زمان، امنیت بالا و واریز پول شما از مجاری کاملا قانونی از دیگر ویژگی های صرافی کیان انگلستان است.

صرافی کیان با بستر بانکی مناسب، تمامی تراکنش های خود را از حساب های رسمی و رجیستر شده انجام می دهد.
برای دریافت قیمت روز ارز و هر گونه سوال دیگر، با ما در واتسپ در ارتباط باشید.
شماره تماس های واتسپ

صرافی کیان با بستر بانکی مناسب، تمامی تراکنش های خود را از حساب های رسمی و رجیستر شده انجام می دهد.

برای دریافت قیمت روز ارز و هر گونه سوال دیگر، با ما در واتسپ در ارتباط باشید.

شماره تماس های واتسپ