پرداخت هزینه لندینگ فی یا هزینه اقامت دائم کانادا (RPRF) گام آخر مهاجرت به کانادا برای دریافت اقامت دائم این کشور است. بسیاری از افراد از اهمیت و الزامات پرداخت این هزینه آگاه نیستند و گاهاً به اشتباه آن را پرداخت نمی‌کنند. در این مقاله به تمام نکاتی که لازم است درباره هزینه لندینگ فی کانادا بدانید می‌پردازیم و شیوه پرداخت هزینه اقامت دائم در کانادا را توضیح می‌دهیم.

هزینه اقامت دائم در کانادا یا لندینگ فی چقدر است؟

طبق قوانین حاکم بر دولت کانادا، هزینه اقامت دائم در کانادا برای هر فرد 515 دلار کانادا است و الزاما باید قبل از تبدیل اقامت موقت به دائم این کشور آن را پرداخت کرد. در بعضی مواقع، افراد تحت تکفل ممکن است از پرداخت هزینه ورود به کانادا معاف شوند. ضمنا مطلوب است این نکته را درنظر بگیرید که هزینه RPRF به دیگر هزینه‌های مربوط به اپلای وابسته نیست.

متقاضیان موفق برای جلوگیری از تاخیر غیرضروری در روند پرداخت هزینه لندینگ فی، همزمان با هزینه ارسال درخواست اقامت دائم کانادا، هزینه RPRF را هم پرداخت می‌نمایند. با این حال، اگر به هر دلیلی درخواست خود را لغو کنید یا درخواست شما رد شود، مبلغ هزینه RPRF به شما بازگردانده خواهد شد.

اشخاصی که اقامت دائم کانادا را دارند و می‌خواهند از کشور خود به کانادا سفر کنند، برای ورود به این کشور به کارت اقامت دائم یا سابقه لندینگ نیازمند هستند. هزینه درخواست کارت PR، برابر 50 دلار است. در صورت گم شدن یا خراب شدن کارت، با پرداخت همین مبلغ می‌توانید یک کارت جدید دریافت نمایید.

اگر شرایط دریافت ویزای دائم اقامت در کانادا را ندارید، پیشنهاد میکنم به دنبال دریافت ویزای موقت کانادا باشید.

پرداخت هزینه اقامت دائم در کانادا یا لندینگ فی چگونه است؟

پرداخت هزینه لندینگ فی به طور معمول از طریق خرید حواله بانکی Bank Draft از یک بانک کانادایی صورت می‌گیرد و سپس این حواله به اداره مهاجرت ارسال می‌شود. با این حال، در بعضی موارد می‌توان این مبلغ را آنلاین یا با استفاده از کارت اعتباری Credit Card پرداخت نمود. توصیه می‌شود برای کسب اطلاعات بیشتر، با مشاور مهاجرت خود یا کارشناسان مالی صرافی کیان مراجعه کنید و یا تماس گرفته و مشاوره رایگات دریافت کنید. صرافی کیان خدمات پرداخت هزینه لندینگ فی را بدون دریافت کارمزد برای شما انجام می دهد. در کانادا شما می توانید با مراجعه به صرافی کیان اقدام به خرید دلار کانادا و پرداخت هزیه لنیدنگ فی کنید.

آیا می توان هزینه لندینگ فی کانادا را پرداخت نکرد؟

هزینه RPRF پس از تایید اقامت دائم در کانادا پرداخت می‌شود، اما برخی افراد از پرداخت این هزینه معاف هستند. لیست افراد معاف از پرداخت هزینه RPRF ممکن است تغییر کند، بنابراین بهتر است همیشه قوانین جدید اداره مهاجرت، پناهندگی و شهروندی کانادا (IRCC) را بررسی کنید تا از پرداخت هزینه‌های غیرضروری جلوگیری کنید.

چه کسانی نباید هزینه لندینگ فی کانادا را پرداخت کنند؟

افرادی که از پرداخت هزینه RPRF معاف هستند، عبارتند از:

  • فرزندان تحت تکفل متقاضی یا حامی اصلی
  • فرزندانی که قرار است به فرزندخواندگی گرفته شوند
  • برادر، خواهر، خواهرزاده، برادرزاده یا نوه یتیم
  • افراد تحت حفاظت از جمله پناهندگان کنوانسیون

چه زمانی باید هزینه اقامت دائم کانادا را پرداخت کنیم؟

برای دریافت ویزای اقامت دائم یا در حالتی که قصد اخذ اقامت دائم در کانادا را دارید، دولت کانادا به شما توصیه می‌کند که هزینه لندینگ فی را پیش از آنکه اقامت دائم خود را شروع کنید، پرداخت کنید.

در صورتی که قادر به پرداخت هزینه به موقع نباشید، IRCC دستورالعمل‌هایی برای پرداخت هزینه RPRF ارائه خواهد کرد. لطفا توجه داشته باشید که تا زمانی که این هزینه را پرداخت نکنید، وضعیت اقامت دائم شما فعال نمی‌شود.

دریافت وام برای پرداخت هزینه اقامت دائم در کانادا

متقاضیان دریافت اقامت دائم در کانادا می‌توانند وام لندینگ را به عنوان هزینه‌ی اقامت دریافت کنند. درخواست وام می‌تواند توسط متقاضی اصلی برای خود و همچنین خانواده‌اش ثبت شود. همچنین، شهروندان کانادایی نیز از طریق متقاضی می‌توانند درخواست وام را ارسال کنند. برای دریافت وام، دو فرم به نام فرم وام حمل و نقل و وام پذیرش (IMM 0500) و همچنین فرم شرایط و ضوابط وام (IMM 0502) لازم است.

اگرچه درخواست وام RPRF تاریخ انقضا ندارد، اما لازم است درخواست اقامت دائم خود را ظرف ۱۸۰ روز پس از تاریخ تایید وام ارسال کنید. اگر به هر دلیلی قادر به انجام این کار در مدت زمان مذکور نیستید، همچنان می‌توانید درخواست‌تان را ارسال کنید، اما فقط با اجازه‌ی افسر مهاجرت کانادا که پرونده شما را نظارت می‌کند. افسر ممکن است بدون بررسی دوباره درخواست، وضعیت مالی شما بررسی کند.

نحوه پرداخت اقامت دائم کانادا RPRF چگونه است؟

به منظور پرداخت آنلاین هزینه لندینگ فی کانادا، ابتدا باید وارد اکانت خود در وبسایت IRCC شوید:

  1. وارد حساب کاربری خود شوید.
  2. دکمه ثبت سفارش را انتخاب کنید.
  3. نوع سرویس مورد نظر خود را از بین گزینه‌های Quebec Skilled Workers، Federal Skilled Workers و Right of Permanent Resident Fee انتخاب کنید. در بخش‌های مربوط به دو قسمت اول، هزینه‌های مرتبط با لندینگ فی نیز مشخص شده است.
  4. پس از انتخاب هزینه‌های مورد نظر، صفحه پرداخت و نام کاربری و رمز عبور خود را ثبت کنید و به مرحله بعدی بروید.
  5. برای اطلاع از وضعیت سفارش خود، به قسمت سفارش‌ها مراجعه کرده و سفارش مورد نظر خود را انتخاب و بررسی کنید. در همه مراحل نیز می‌توانید از تیم پشتیبانی قوی صرافی کیان کمک بگیرید و سوالات و ابهامات خود را با این تیم در میان بگذارید.
  6. پس از پرداخت هزینه اقامت دائم کانادا، رسید پرداختی را که در حساب کاربری وبسایت IRCC شما قرار دارد، پرینت گرفته و در میان مدارک سفارت قرار دهید.

آیا هزینه لندینگ فی کانادا قابل برگشت است؟

در صورت عدم انجام لندینگ به هر دلیل، از جمله عدم ورود به کانادا، رد یا بسته شدن پرونده مهاجرتی، هزینه قابل استرداد خواهد بود.

سخن پایانی

در این مقاله تمامی نکات لازم درباره  لندینگ فی کانادا و نحوه پرداخت آن را بررسی کردیم. اگر اطلاعات کافی در این باره ندارید می‌توانید با مشاورین ما در صرافی کیان در ارتباط باشید تا در این مسیر همراه شما باشند.

برای درخواست پرداخت هزینه اقامت دائم کانادا و یا دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را پر کنید و یا با کارشناسان صرافی کیان تماس برقرار کنید.

درخواست شما با موفقیت ارسال شد، کارشناسان مالی صرافی کیان در سریع‌ترین زمان ممکن با شما تماس می‌گیرند. برای تسریع در روند انجام خدمات می‌توانید با پشتیبانان ما در واتس‌اپ و تلگرام در ارتباط باشید.
خطای سرور!!! برای تسریع در روند انجام خدمات می‌توانید با پشتیبانان ما در واتس‌اپ و تلگرام در ارتباط باشید.